אתה נמצא כאן: עברית

הרמוניה עם הטבע

המוטו המדריך את אנשי הטכנולוגיה של מצר הוא המחויבות לתווך בין החקלאות לסביבה.

ואכן מצר עובדת עם הטבע כדי לייצר יותר מזון, כשהיא שומרת על איזון אקולוגי עדין ולומדת להשתמש במי הקולחין של האדם כמשאב להשקיית צמחים. מטרה זו מחברת בין תחומי מחקר שונים לכאורה כדי להגיע לפעילות מאוזנת לאורך זמן, בשיתוף עם גורמי הטבע, ולא נגדם.

מצר משלבת ידע אגרונומי עם הידראוליקה, תורת החומרים ותחומי ידע אחרים כדי להבטיח שהפתרונות העתידיים שלה יספקו תנאי גידול אופטימליים לכל גידול וגידול וכך יביאו לשיפור בכמות ובאיכות היבול, בהתאם לדרישות השוק.

בדיקת מעבדה לטפטפת ורד

שותפות עם האנשים בשטח

המחקר של מצר התמקד מאז ומתמיד בפתרונות שעובדים גם בתנאי שטח ולא רק במעבדה. מסיבה זו, חקלאים מובילים הם שותפים נחוצים בכל פרויקט מחקר של החברה, כשהם נותנים משוב חיוני על היישום העתידי של הרעיונות שנבדקים.

טכנולוגיית מידע (IT) מתקדמת מקצרת את הדרך אל השוק

טכנולוגיית מידע מתקדמת מסייעת לקיצור זמן המחקר והפיתוח במצר, ע"י הדמיה של תנאי תפעול ובחירה רק ברעיונות המבטיחים ביותר. צוותי המחקר של מצר יודעים להתמודד עם אילוצי מחיר ומוודאים שכל יישום של טכנולוגיה חדשה משתלם לחקלאים, לסביבה ולצרכן הסופי.

ביצועים מעולים במחירים נמוכים יותר

שימוש בטכנולוגיות מתקדמות עם השקעה נמוכה אך עם ביצועים מעולים אפילו בתנאים קשים ובמגבלות התשתית הקיימות, מסייע לחקלאים במדינות מתפתחות להגיע במהירות גם לשווקים מובילים. דוגמה טובה לכך היא פיתוח של מערכות השקיה המבוססות על אנרגיית השמש שנועדו לחוות גדולות וקטנות באזורים בהם אין חשמל והדלק יקר.

הארכת חיי שלוחות הטפטוף בשדה על ידי שיפורים בחומרי הגלם וביכולת העמידות לנזקים פיזיקליים, כימיים, ביולוגיים ומכניים תורמת גם לחקלאים, שנדרשים להשקעה כספית קטנה יותר, וגם לסביבה שנותרת עם פחות שאריות פלסטיק בשדה או במזבלה.

המחקר העכשווי עוסק בין השאר בשלוחות טפטוף מתכלות, בציפוי אנטי-בקטריאלי פאסיבי, בהגנה לא רעילה נגד חרקים ומכרסמים, בהפחתת הגורמים לסתימות, במניעת קפיאה, ועוד. צור איתנו קשר כדי לקבל את כל העדכונים האחרונים בתחומים אלה ובתחומי מחקר חדשנים מרתקים אחרים! 

Hand holding flower
מצא את הפתרון המושלם עבורך!

תפריט נגישות